Kleedkamers: fase 1 afgerond

28 november 2011 12:00

Vorige week was het een grote rotzooi op ons terrein. De portocabins werden verplaatst en dat had zo zijn gevolgen.



De 4 portocabins stonden in de weg voor de toekomstige werkzaamheden aan het nieuwe kleedkamergebouw. Afgelopen week zijn ze daarom verplaatst naar een andere plek op ons terrein. Tegelijk werden reparatiewerkzaamheden aan de rioolleiding gedaan.

Het was dus een drukte van belang. Dinsdag stond de parkeerplaats vol met zwaar materieel:

  • Brandweer was met een volledige kazerne aan het trainen (6 of 7 bluswagens e.d.);
  • gemeente was bezig om de verlichting van de parkeerplaats te repareren (1 wagen);
  • Radder kwam langs om te leveren (1 wagen);
  • Loodgieter was aanwezig om watervoorziening van units op nieuwe plek voor te bereiden (3 wagens);
  • Uitvoerder Primakabin was er om de verplaatsing te coördineren (1 wagen);
  • Telekraan was er om de units op te tillen en te verplaatsen (1 wagen);
  • Vervoerder was er om nieuwe stelconplaten te leveren en oude weg te halen (1 wagen met aanhanger).


Het verplaatsen van de units was heel spectaculair om te zien. De cabins zweefden hoog door de lucht over de bomen heen om uiteindelijk heel precies op hun nieuwe plek neergezet te worden.

Daarna  kon het herstelwerk ter hand genomen worden. De verhuurder van de portocabins heeft allerlei klein ongemak werggewerkt (vloerbedekking, lamper, deuren, douches, ramen), terwijl loodgieter en electriciën de aansluiting van water, stroom en riool voor hun rekening namen.

Tevens werd een verstopte aansluiting op het hoofdriool hersteld.

Het hele karwei stond onder flinke tijdsdruk. Immers, zaterdag 26 november moest er al weer gebruik gemaakt kunnen worden van de kleedkamers. Door stevig aanpakken van de uitvoerders is dat ook helemaal gelukt. Vrijdagmiddag werden de laatste stoeptegels op hun plek gelegd en zaterdag kon er gebruik gemaakt worden van de kleedkamers.

Het karwei is nog niet helemaal af. Zo is het opstapje om in de kleedkamers te komen nogal hoog voor de kleinsten onder ons. Er mag iets gedaan worden aan extra buitenverlichting. En de aanleg van een bospad tussen en om de units is ook geen luxe (voorkomt in ieder geval een hoop modder in de kleedkamers de komende maanden). Aan deze zaken wordt nog gewerkt.

Het bestuur was verheugd om te merken dat de leden het tijdelijk ongemak (andere terreiningang, minder parkeerplek voor fietsen, tijdelijke gebruik van andere kleedkamers tijdens trainingen) moeiteloos geaccepteerd hebben en goed gevolg hebben gegeven aan de diverse noodzakelijke aanwijzingen. Dat geeft hoop voor de toekomst wanneer er gedurende langere tijd werkzaamheden op ons terrein zullen plaatsvinden.